MenX po závodě v Poznani vede vytrvalostní MMČR

Poznaň 2011

Na poslední květnový víkend se středoevropské okruhové závodění přesunulo do polské Poznaně, aby zde proběhly souboje v rámci Mistrovství zóny střední Evropy a čtyř národních šampionátů. V tom českém se znovu objevil MenX a v rámci českého mistrovství se týmu podařilo ještě dále vylepšit výsledek z Jarní ceny.

Už po příjezdu bylo jasné, že nás čeká mnohem atraktivnější a náročnější závod než v Brně. Na trati, která je oproti Brnu o poznání užší a kratší, jsme se potkali s mnohem větší konkurencí. Už po volných trénincích se ukázalo, že máme šanci na velmi dobrý výsledek, největší konkurencí tentokrát byly vozy Audi TT-R DTM, Porsche 911 RSR a Ferrari 430 GT3.

Michael Vorba zajel skvělou kvalifikaci s výsledným třetím místem. Dvouhodinový závod pak rozjížděl Jirko Malchárek a vedl si výborně, kvůli problémům s pneumatikami ale ztratil dvě pozice a po hodině předával na celkovém pátém místě. Několik kol po střídání se pak objevila závada, která tým připravila o možnost bojovat o celkové prvenství – alternátor nedobíjel a tak bylo třeba ještě dvakrát do boxů pro novou baterii. V celkových výsledcích tak na MenX zůstalo 15. místo absolutně.

Červenožluté Ferrari (tentokrát s netypickým číslem 110) ale i tak dopřálo svým jezdcům radost z trofejí. V MMČR nad 3500 ccm i v České trofeji se totiž podařilo udržet první příčku a tým tak oba šampionáty v dané kubatuře vede. K dalšímu závodu se MenX vypraví v polovině června na mostecký autodrom a bude to náročný víkend, protože tým se musí rozdělit a zvládnout i závod Ferrari Challenge, který se jede v Le Mans před legendární „dvacetičtyřhodinovkou“.