Michael Vorba a závodní Porsche jsou novými posilami pro LUKAMOTORSPORT v sezóně 2017

LUKAMOTORSPORT 2017

Parta ostřílených lidí ze světa okruhových závodů se chystá zabrat a posunout své výsledky co možná nejvýše. Pražský tým vedený Lukášem Karhanem doplnil na konci loňské sezóny úspěšný závodník Michael Vorba, který se ujal role manažera a instruktora týmových jezdců. Michael se v oblasti motorsportu pohybuje více než 20 let, a proto je pro vítanou posilou.

Pevně zakotveným členem týmu je vítěz skupiny B poháru Carbonia Cup 2016, bývalý motocyklový závodník, Libor Milota, který letos vymění odladěný Nissan GT-R za Porsche 911 GT3 Cup. S cupovým Porsche nastoupí do skupiny A, tedy mezi závodní vozy.

Na novém závodním voze se již pracuje v dílnách Lukamotorsport, aby bylo připravené na první jarní testy. Přestup do skupiny A a čistokrevné závodní auto nejsou pro tým Lukamotorsport ničím úplně novým.

Více k tomu říká Lukáš Karhan: „Liborovo GT-R jsme krok po kroku vylepšovali a dosáhli jsme takové úrovně spolehlivosti a rychlosti, že s ním bylo možné opanovat třídu B. V sezóně 2016 jsme dosahovali naprosto fantastických časů. Tohle auto považuji za odladěné a rychlé nářadí pro někoho, kdo se chce dostat pod kůži okruhovým závodům. Případným zájemcům jsme připraveni nabídnout naše zkušenosti a zázemí pro vozy Nissan GT-R. Libor s tímto civilním vozem neztrácel mnoho na áčkové speciály a například na Slovakiaringu by se v jejich startovním poli rozhodně neztratil. O to víc se těším na jeho vystoupení v letošní sezóně. Cupové Porsche jsme v minulosti již provozovali, takže nevstupujeme do neznáma.“

Další okruhový skvost v podání Corvette Z06 s pilotem Jirkou Jízdným se zúčastní několika okruhových akcí Pisten Clubu a navštíví impozantní tratě, jakými jsou Zandvoort, Monza
či Imola.

Nejmladší člen týmu Lukamotorsport Maxmilián Karhan se v letošní sezóně bude chtít znovu objevit v kartingovém šampionátu Easy60. Talent a zkušenosti z loňské sezóny se mu budou hodit v honbě za stupni vítězů.

Ať se kola točí,

tým Lukamotorsport